Haberler

26 Mart 2024

TİKA’nın İftar Sofrası, Afganistanlı Yetim Çocuklar İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın beş vilayetinde iftar programı düzenlendi.

TİKA’nın Belh, Badahşan, Tahar, Cevizcan ve Saripul vilayetlerinde düzenlediği iftar yemeğinde, yaklaşık 1000 yetim çocuk bir araya geldi.

Belh vilayetinde bulunan Mezar-ı Şerif İl Yetimhanesi ile Mezar-ı Şerif Hikmet Derneği Yetimhanesinde kalan çocuklar, Türkiye’nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen iftar programına katıldılar.

Programda Türkiye’nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut, Belh Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Mevlevi Abdul Rahim Kanıt, Türkiye’nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşe Yardımcısı Mehmet Nuri Akdoğan, TİKA Mezar-ı Şerif Program Koordinatörü Mikail Taşdemir ve Türk Maarif Vakfı Mezar-ı Şerif Erkek Lisesi Müdürü Hasan Ekinci hazır bulundu.

İftar yemeği, protokol üyeleri tarafından yetim çocuklara servis edildi.

Programın ardından yetim çocuklar, Türk Devleti ve Türk halkına dualar ederek teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin Mezar-ı Şerif Başkonsolosu Turgut, iftar programını düzenlenmesine katkı sağlayan kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Taşdemir de katılımcılara teşekkür ederek TİKA’nın kimsesiz ve yetim çocukların yanında olduğunu ve yapılan her şeyin bir tebessüm için olduğunu belirtti.

Program sonunda TİKA ve T.C. Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu tarafından hazırlanan hediyeler protokol üyeleri tarafından çocuklara dağıtıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Pakistan'da Yetimlerin Yüzünü Güldüren İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan'da bulunan Hyderabad Yetimhanesinde iftar programı düzenlendi. Yetimhanede kalan yüz çocuğa bayramlık hediye seti dağıtımı gerçekleştirildi. TİKA ve Pakistan Baitul Mal Kurumu iş birliğinde Sindh eyaletinde bulunan...