Haberler

22 Mart 2024

TİKA, Pakistan’da İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımlarını Ulaştırmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), “Ramazan Programları” kapsamında Pakistan’ın Sindh eyaletindeki 3 ayrı bölgede toplam 1000 aileye yaklaşık 30 ton gıda yardımında bulundu.

TİKA ve Pakistan Baitul Mal Kurumu işbirliğinde kurulan 1000 kişilik iftar sofrasıyla başlayan Sindh eyaletindeki “Ramazan Programları” kapsamında ilk olarak Pakistan’ın Karaçi şehrindeki Surjani çöplük bölgesinde zor koşullar altında yaşayan 300 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı gerçekleştirildi.

Gıda yardımı programının ikinci gününde Pakistan’ın 2022 yılında yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen şehri olan Dadu’nun Mehar ilçesinde gerçekleştirilen programda ise iki ayrı bölgede toplamda 700 aileye Ramazan paketleri ulaştırıldı.

Pakistan’ın sosyal yardımlaşma kurumu Beytülmal ile eğitim, sağlık ve insani yardım alanlarında faaliyetleri olan el Hayr Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen gıda paketi dağıtım organizasyonunda yararlanıcı Pakistanlılar Türkiye’ye olan sevgilerini Türkiye ve Türk halkında dualarda bulunarak gösterdi.

Ramazan ayı münasebetiyle dost ve kardeş ülke Pakistan’da gerçekleştirilen “Ramazan Programları”ile Ramazan bereketinin yaşanmasına ve kardeşlik köprülerinin kurulmasına vesile olan TİKA’nın faaliyetleri yetim ve engelli çocuklara yönelik gerçekleştireceği iftar programları ve Bayramlık hediye paketleri dağıtımı ile Ramazan boyunca devam edecek.

Sonraki Haber

TİKA Moldova’nın Sağlık Altyapısını Güçlendiriyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moldova'da protez alanında tek merkez olan Deneysel Protez, Ortopedi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde (CREPOR) bulunan 1 nolu tıbbi rehabilitasyon bölümünü yenilemeye hazırlanıyor. TİKA'nın gerçekleştireceği proje iki aşamalı olarak planlanıyor....