Haberler

25 Mart 2024

TİKA, Ramazan Bereketini Karadağ’da İhtiyaç Sahibi Ailelerle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında, Karadağ’da ihtiyaç sahibi toplamda 1150 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketleri dağıtılıyor.

Ramazan ayı münasebeti ile TİKA tarafından yürütülen “Ramazan Programları” kapsamında her sene ihtiyaç sahiplerine ulaşılması, eksikliklerinin giderilmesi ve bir araya gelinmesi adına iftar programları ve Ramazan gıda kolisi dağıtım programları düzenleniyor.

Karadağ’da geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda dağıtımı devam eden Ramazan gıda paketleri, TİKA ve Karadağ İslam Birliği ile iş birliğinde şimdiye kadar Nikşiç, Plyevlya, Biyelo Polye, Rojaye, Podgoritsa ve Tuzi’de belirlenen toplam 650 dar gelirli ve dezavantajlı aileye ulaştırıldı.

Rojaye şehrinde dağıtımı yapılan faaliyete T.C. Karadağ Büyükelçisi Barış Kalkavan da katıldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Afganistan’ın başkenti Kabil’de çocukların okula ve eğitime teşvik edilmesi amacıyla ilkokul ve ortaokul düzeyinde 3000 öğrenciye okul çantası hediye edildi. Afganistan’da yarıyıl tatilinden sonra okulların yeni eğitim...