Haberler

25 Mart 2024

TİKA’dan Afganistan’da Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Afganistan’ın başkenti Kabil’de çocukların okula ve eğitime teşvik edilmesi amacıyla ilkokul ve ortaokul düzeyinde 3000 öğrenciye okul çantası hediye edildi.

Afganistan’da yarıyıl tatilinden sonra okulların yeni eğitim öğretim yılına başladığı 22 Mart günü öğrencilerin okula ve eğitime teşvik edilmesi amacıyla TİKA tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencileri için 3000 adet çanta hazırlandı.  Hazırlanan çantalar TİKA ve Afganistan Eğitim Bakanlığı iş birliğinde Kabil’de farklı okullardaki öğrencilere dağıtıldı.

Kabil’de bulunan Emir Dost Muhammed Ortaokulunda düzenlenen teslim töreninde konuşan TİKA Kabil Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan, “Afganistan’da eğitim sektörü desteklenmesi gereken sektörlerin en başında geliyor. TİKA olarak uyguladığımız sayısız eğitim projesine bir yenisini eklemiş bulunmaktayız. Amacımız Afganistan’ın geleceği olan bu çocukların eğitim hayatlarına teşvik edilmesi ve okula sevinçle gitmelerini sağlamaktır.” dedi.

Erdoğan ayrıca Ramazan ayında Afganistan’daki yardım faaliyetlerinin sürdüğünü belirterek gıda yardımlarının yanı sıra eğitim alanına yönelik faaliyetlerin de devam edeceğini aktardı.

Sonraki Haber

TİKA Yemen’de Yetimler İçin İftar Sofrası Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Yemen’in geçici Başkenti Aden kentinde yetim çocuklara iftar sofrası kuruldu. Mart 2015 tarihinde başlayan ve halen devam eden iç savaş nedeni ile çatışma bölgelerinden kaçarak Aden ile San’a arasında...