Haberler

03 Nisan 2024

TİKA Ramazan Bereketini Tayland’da Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tayland’ın başkenti Bangkok’ta bulunan ve 2015 yılında geniş kapsamlı bir renovasyon geçiren tarihi Bang Uthit Camii’nin avlusunda iftar programı düzenledi.

İki ülke arasındaki ilişkilerin önemli bir sembolü olan ve girişinde Sultan II. Abdülhamid tarafından gönderilen Osmanlı devlet nişanı bulunan camide düzenlenen etkinliğe, Türkiye’nin Tayland Büyükelçisi Serap Ersoy, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Ümit Naci Yorulmaz ve camii cemaatinden 100’e yakın kişi katıldı.

TİKA Başkan Yardımcısı Yorulmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Ramazan, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktasına ulaştığı bir zaman dilimidir. TİKA olarak, din ve etnik ayrımı yapmadan ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmak, onların Ramazan ayını daha huzurlu geçirmelerini sağlamak adına bu tür yardımları önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Tayland Büyükelçisi Ersoy ise, “Bangkok’a oldukça uzak olan bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahibi kişilerin Ramazan ayında unutulmadığını göstermek için bu tür faaliyetlere katılmaktan memnuniyet duyuyorum. TİKA’nın düzenlediği bu yardım programları, Türkiye’nin insanlık ve paylaşma değerlerini dünyaya taşıma adına önemli bir adımdır.” dedi.

TİKA’nın Ramazan programı kapsamında, Tayland’ın Songkhla ve Pattani vilayetlerinde yaşayan ihtiyaç sahibi 700 aileye temel gıda malzemeleri içeren koliler dağıtıldı.

Sonraki Haber

TİKA ve TICA İş Birliği Projelerine Katkı Sağlamak Amacıyla Bir Araya Geldi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Tayland Uluslararası İşbirliği Ajansı (TICA), Bangkok'ta ortak çalışma programı gerçekleştirdi. Bangkok'ta gerçekleştirilen toplantılara katılan TİKA Uzmanları Burak Sarıtarla ve Mehmet Ali Yetiş, iki kurum arasında yürütülen projelerin...