Haberler

26 Mart 2024

TİKA’nın Ramazan Programları Filistin’de Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından “Ramazan Programları” kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler Filistin’in farklı şehirlerinde devam ediyor.

TİKA, savaşın başlamasıyla birlikte işsizlik ve yoksulluğun rekor seviyelere ulaştığı, ihtiyaç sahibi sayısının her geçen gün arttığı Filistin’de, Nuseybe Maziniye Derneği ve Aman Derneği iş birliğinde toplamda 700 aileye gıda paketi desteğinde bulundu.

Aman Derneği Başkanı Necla El Hac, TİKA’nın insana dokunan birçok projesinin yanı sıra Ramazan ayında gerçekleştirdiği bu yardımların da çok değerli olduğunu, Türk halkı ve Türkiye Cumhuriyeti’ne şükranlarını ifade etti.

TİKA tarafından ayrıca El Halil’in güneyinde 2017 yılından beri faaliyet gösteren ve Ramazan ayı boyunca günde 1.000 kişiye sıcak iftar yemeği sunulan Dura Hz. Nuh Tekkesi aşevine erzak desteği sağlandı.

Sonraki Haber

TİKA, Afrika’da Ramazan Programlarına Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Güney Afrika ülkesi Esvatini’de ihtiyaç sahibi 500 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketleri teslim edildi. “Esvatini’de Güvenli Gıdaya Erişim” teması kapsamında düzenlenen...