Haberler

14 Mart 2024

TİKA Ramazan’ın Bereketini, Arnavutluk’ta Yetim Çocuklar ve Aileleriyle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arnavutluk’ta yetim çocukların ailelerine gıda desteğinde bulundu.

Başkent Tiran’daki Farie Hoti Spor Salonu’nda düzenlenen dağıtım törenine, Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay, TİKA Tiran Koordinatörü Mustafa Ata, Geleceğin Alternatifi Vakfı (ALSAR) Başkanı Mehdi Gurra ve aileler katıldı.

Büyükelçi Atay, burada yaptığı konuşmada, ramazan ayını kardeşleri bir araya getiren özel bir dönem olarak nitelendirerek iki kardeş halk olarak bu vesileyle bir araya geldiklerini söyledi.

Bugün 900 aileye paket dağıtılacağı bilgisini veren Atay, “Toplamda 3.500 paketimiz olacak. Tiran dışında kuzeyde Kukes’ten güneyde Korça’ya, Berat’tan Avlonya ve Fier’e kadar tüm Arnavutluk’taki kardeşlerimize bu hediyeleri Türk halkının sevgisinin ve sizlere olan saygısının göstergesi olarak teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gurra da her yıl olduğu gibi bu yıl da TİKA iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım ettiklerini anımsatarak “Başında olduğum kurum ve sizlerin adınıza, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin Tiran Büyükelçiliği, ardından TİKA’ya her yıl ailelerinizin refahını artırmak adına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.

Sosyal yardımlaşmanın ve dayanışmanın da gereği olan gıda paketi dağıtımları ile özellikle Ramazan ayında Tiran, Kukes, Pogradec, Vlore, Fier, Korçe, Peshkopi, Bulqize ve Berat şehirlerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda maddelerine erişimi kolaylaştırılarak iki ülke arasındaki birlik, beraberlik ve dayanışmanın pekiştirilmesine katkı sağlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan Ayının Bereketini Pakistan’da Paylaşmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’da Ramazan Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 adet gıda paketi dağıttı. Dar gelirli ailelere yönelik Ramazan ayında yapılacak yardımların ilk etabı, Pakistan’ın İslamabad, Rawalpindi, Muzaffarabad ve Kotli...