Haberler

25 Mart 2024

TİKA Ramazan’ın Bereketini Güney Amerika’ya Taşıdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), çeşitli faaliyetler düzenleyerek Ramazan’ın bereketini Güney Amerika ülkeleriyle paylaşıyor.

Peru’nun başkenti Lima’da, Magdalena Del Mar bölgesindeki Peru İslam Derneği bünyesindeki camide, 5 gün boyunca iftar sofraları kuruldu. İftar programında toplam 800 kişi bir araya geldi.

Program kapsamında TİKA ve Peru İslam Birliği ile iş birliğinde ihtiyaç sahibi 300 aileye gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi.

Lima’daki iftar sofralarına, Türkiye Cumhuriyeti Lima Büyükelçisi Serra Kaleli, Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleri ve Peru İslam Derneği Başkanı Murad H. Jamide katıldı.

Program sonunda söz alan Jamide, Peru İslam Derneği’nde kurulan iftar sofraları için TİKA’ya teşekkürlerini ileterek Lima’daki Müslüman cemaatinin adına memnuniyetini ifade etti.

Büyükelçi Kaleli, Müslümanlarla birlikte iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek TİKA ve Peru İslam Derneğine iş birlikleri için teşekkür etti.

Sonraki Haber

Lübnanlı Türkmenler TİKA'nın İftarında Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'ın Akkar vilayetine bağlı Türkmen kasabası Kavaşra'da iftar programı düzenledi. Programa Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Azerbaycan Büyükelçi Yardımcısı Ferhat Gülüzade, Kavaşra Belediye Başkanı Muhammed Kerim, Milletvekili Muhammed Süleyman, Milletvekili Ahmet Rustom, Lübnan'daki Türk kuruluşlarından temsilcileri...