Haberler

20 Mart 2024

TİKA Ramazan’ın Bereketini Kenya’daki İhtiyaç Sahipleriyle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kenya’da Ramazan ayı programları kapsamında 500 yetime sıcak iftar yemeği ve Wajir ve Garissa Eyaletlerinde 1400 aileye ulaştırılacak toplam 33,6 tonluk gıda yardımını dağıtmaya başladı.

Kenya’da birçok sektörde kalkınma iş birliği projeleri yürüten TİKA, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı. Ramazan ayının ilk iftarını başkent Nairobi’de yetimlerle geçekleştiren TİKA, Kenya’nın kuzeyinde bulunan Wajir’de 1000 aileye gıda yardımlarını ulaştırdı.

Kenya’nın kurak eyaletlerinden Wajir ve Garissa, iklim temelli sel ve kuraklıklardan ağır biçimde etkileniyor. Bu nedenle bölge halkı acil gıda yardımlarına ihtiyaç duyuyor.

Dul ve yaşlı kadınların sorumlu olduğu ve yetimlerin bulunduğu ailelere öncelik verilerek TİKA Nairobi Program Koordinasyon Ofisi ekibi ve Wajir Valiliği yetkilileriyle, 1000 aileye bir aylık temel gıda ihtiyacını karşılayabilecekleri 24 kilogramlık gıda paketleri Wajir halkına ulaştırıldı.

TİKA,  Garissa’da gıda dağıtımı ve yetimhane iftarlarları ile Ramazan’ın bereketini Kenya’da paylaşmaya devam edecek.

TİKA, Wajir ve Garissa’da güneş enerjili tarımsal sulama sistemleri ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda kalkınma iş birliği projeleri yürütüyor.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan Bereketini Kuzey Makedonya’da İhtiyaç Sahipleri İle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Kuzey Makedonya’da 50 köyde ihtiyaç sahibi ailelere yaklaşık 36 tonluk 3.000 adet gıda kolisi dağıtıldı. TİKA tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Kuzey Makedonya’da...