Haberler

01 Nisan 2024

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Tanzanyalı Yetimlerle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Darüsselam ve Zanzibar’daki 4 ayrı iftar organizasyonunda, farklı yetimhanelerde yaşayan 600 çocuğu iftar sofralarında ağırladı.

İftar programına T.C. Tanzanya Büyükelçisi Dr. Mehmet Güllüoğlu, TİKA Darüsselam Koordinatörü Filiz Şahinci ve çocuklar katıldı.

T.C. Tanzanya Büyükelçisi Güllüoğlu, TİKA’nın Ramazan vesilesiyle kurduğu kardeşlik sofrasının anlamlı olduğunu belirtti.

Güllüoğlu, Ramazan’ın bereket ikliminde Türkiye’den birçok kamu ve sivil toplum kuruluşunun sağladığı yardım kolileri ve iftarlar ile Tanzanyalı kardeşlerimizle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TİKA Darüsselam Koordinatörü Filiz Şahinci ise Ramazan ayının şefkat gösterme, başkalarını önemseme, paylaşma zamanı olduğunu ve TİKA olarak Ramazan sevincini ve huzurunu Tanzanyalı yetimlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Lübnan’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Türkmen nüfusun yoğun olarak yaşadığı Lübnan'ın Akkar vilayetine bağlı Aydamun kasabasında iftar programı düzenlendi. Aydamun kasabasında düzenlenen iftar programına, Türkiye Cumhuriyeti Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Azerbaycan...