Haberler

01 Nisan 2024

TİKA’dan Lübnan’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Türkmen nüfusun yoğun olarak yaşadığı Lübnan’ın Akkar vilayetine bağlı Aydamun kasabasında iftar programı düzenlendi.

Aydamun kasabasında düzenlenen iftar programına, Türkiye Cumhuriyeti Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Azerbaycan Cumhuriyeti Beyrut Büyükelçisi Samad Hasanov ve Dünya Türk İş Konseyi Lübnan Temsilcisi Kemal Maksoud’un da aralarında bulunduğu 200 davetli katıldı.

Büyükelçi Ulusoy, programda yaptığı konuşmada, Gazze ve Lübnan’ın güneyinden gelen haberler nedeniyle Ramazan ayının buruk geçtiğini ifade ederek Gazze’de hayatını kaybeden Filistinli kardeşler ile Lübnan’ın güneyinde can veren Lübnanlı kardeşlere Allah’tan rahmet diledi.

Azerbaycan Beyrut Büyükelçisi Hasanov ise nazik davetlerinden dolayı TİKA’ya ve Aydamun halkına teşekkür ederek, Ramazan ayının barış ve huzurla geçmesi temennisinde bulundu.

Türkiye ve Lübnan bayraklarıyla süslenen alanda, TİKA tarafından düzenlenen Ramazan şenliğinde çocuklara patlamış mısır ve pamuk şekeri ikram edildi.

Sonraki Haber

Togo’da 500 Aileye Gıda Paketi, Çocuklara ise Bayramlık Kıyafet Dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TIKA), Togo'da gerçekleştirdiği Ramazan ayı programları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi ulaştırdı. Yetim çocuklara ise bayramlık kıyafet desteğinde bulunuldu. Başkent Lome’de düzenlenen dağıtım törenine, T.C. Lome Büyükelçisi Muteber...