Haberler

30 Mayıs 2024

TİKA Suriye’de Süt Üretimini Destekliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği “Tel Abyad Süt Sağım Projesi” kapsamında Suriye’de üretim yapan çiftçilere süt sağım makineleri temin edildi.

TİKA ve Urfa Tarım İl Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen “Tel Abyad Süt Sağım Projesi” Suriye’nin Tel Abyad kentinde hayata geçirildi. Proje kapsamında bölgede üretim yapan çiftçilere süt sağım makineleri temin edildi.

Hayvancılık ve kırsal kalkınma alanında çiftçilere destek sağlayacak bu proje, bölgedeki süt üreticilerine yönelik modern sağım tekniklerinin öğretilmesini ve hayvancılık altyapısının güçlendirilmesini hedefliyor.

Projenin dağıtım töreninde söz alan Tel Abyad Yerel Meclis Başkanı Salih Hindevi, desteklerinden dolayı TİKA’ya ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA'nın Desteklediği "3. Türk Dünyası Edebiyat ve Kitap Festivali" Bakü'de Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği, Uluslararası Türk Eser Sahipleri Birliği ve Azerbaycan Yazarlar Birliği tarafından organize edilen “3. Türk Dünyası Edebiyat ve Kitap Festivali” Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlendi. Çok sayıda şair, yazar,...