Haberler

01 Mart 2024

TİKA ve Ankara Üniversitesi, Tanzanya’da Çocuk Diş Hekimliği Eğitimine Destek Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) ve Ankara Üniversitesinin destekleriyle Tanzanya’da çocuk diş hekimliği alanında eğitim programı düzenlendi.

TİKA ve Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalı iş birliğiyle, Tanzanya’nın Zanzibar Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim programı gerçekleştirildi. Program kapsamında, akademisyenler, öğrenciler ve serbest çalışan diş hekimlerinden oluşan 59 kişiye teorik ve pratik eğitimler verildi.

Prof. Dr. Şaziye Sarı ve Prof. Dr. Zeynep Ökte tarafından verilen 2 günlük teorik eğitimlerin ardından, TİKA tarafından temin edilen tıbbi ve sarf malzemeleriyle uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi. Çocuk diş hekimliğinde koruyucu ve restoratif tedaviler, endodontik uygulamalar ve minimal invaziv yaklaşımlar konuları ele alındı.

Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Macaristan’daki Hastaneye Tıbbi Cihaz Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle, Macaristan'ın Érd şehrinde bulunan "Dr. László Romics Hastanesi"ne panoramik röntgen cihazı temin edildi. Érd şehri ve çevresindeki yerleşim yerlerine diş ve ağız sağlığı alanında hizmet sunan hastane,...