Haberler

29 Nisan 2024

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü İş Birliğinde Ekvador’da Düzenlenen “Uluslararası Polis Eğitimi” Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) iş birliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında Ekvador Polis Teşkilatı mensuplarına “Terörle Mücadele Temel Eğitimi” verildi.

TİKA ve EGM iş birliğinde Başkent Kito’da düzenlenen eğitim programı ile “Terörle Mücadele” konusunda uluslararası standartlara erişebilmek için teorik ve pratik eğitimler alan katılımcılara sertifikaları teslim edildi.

Sertifika teslim törenine, T.C. Kito Büyükelçisi Başak Yalçın, Ekvador Polis Teşkilatı Uyuşturucuyla Mücadele Araştırmaları Ulusal Direktörü General William Villaroel, TİKA Bogota Program Koordinasyon Ofisi görevlileri ve Ekvador Polis Teşkilatı yetkilileri katıldı.

Büyükelçi Yalçın törende yaptığı konuşmada, verilen eğitimlerle farklı tecrübeleri paylaşmanın her iki taraf için de zenginleştirici olduğunu belirterek Ekvador’da ilk kez bir polis eğitimi gerçekleştirilmesinde TİKA’nın kurucu bir rol üstlendiğini ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcilerini Ekvator’da ağırlamaktan gurur duyduğunu belirtti.

General Villaroel ise bugün Ekvador’da pek çok sosyal, ekonomik, politik sonuç doğurarak günlük hayatı etkileyen, toplum içinde düzensizlik hali yaratan terör fenomenine karşı bir mekanizma oluşturmanın gerekliliğine değindi.

Uluslararası tecrübe paylaşımlarının terörle mücadelede önemli bir yeri olduğunu ifade eden Villaroel, Türkiye’nin toplumsal suçlar ve terörle mücadele konusundaki tecrübelerine dikkat çekerek T.C. Emniyet Genel Müdürlüğüne ve programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen TİKA ve T.C. Kito Büyükelçiliğine teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA ve Yeryüzü Doktorları Derneği Afganistan'da Şifa Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Yeryüzü Doktorları Derneği iş birliğinde, Türk doktorlardan oluşan gönüllü sağlık ekibi tarafından Afganistan’da, çocuk dahiliye ve çocuk cerrahisi branşlarında 80 muayene ve 34 ameliyat gerçekleştirildi. TİKA ve...