Haberler

01 Nisan 2024

TİKA, Zanzibar’da “Atölye Mutfağı” Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tanzanya’nın Zanzibar Adası’nda “Atölye Mutfağı” kurdu. Mutfakta gençlere yönelik eğitimler verilecek.

Bir sebeple örgün eğitimden ayrı kalmış gençleri, vermiş olduğu eğitimlerle hayata hazırlayan ve onlara meslek edindirmeyi amaçlayan Green Woman Development Center’ın Aşçılık meslek sınıfına TİKA tarafından kurulan Atölye Mutfağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine T.C. Tanzanya Büyükelçisi Dr. Mehmet Güllüoğlu, Zanzibar İçişleri Bakanı Hamad Yussuf Masauni, Parlamento Sözcüsü Mgeni Hassan Juma ve TİKA yetkilileri katıldı.

Açılış töreninin ardından bölge yetimhanelerinden misafir edilen 300 yetim çocuk yararına Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan iftar programı düzenlendi.

TİKA ve Türkiye’ye teşekkürlerini sunduğu konuşmasında Parlamento Sözcüsü Juma, örgün eğitimden yararlanamayan gençlerin maruz kalabilecekleri tehlikelerin önüne geçilmesine ve kendi hayatlarını kazanmalarına sağlanan katkıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sonraki Haber

Ramazan’ın Bereketini Huzurevi Misafirleriyle Paylaşıyoruz

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan Sosyal Koruma Ajansı’na bağlı Tursunzade Yaşlı ve Engelli Huzurevi’nde iftar programı düzenlendi. İftar programına Türkiye Cumhuriyeti  Duşanbe Büyükelçisi Umut Acar, Tacikistan Sosyal Koruma Ajansı müdürü Hakim...