Haberler

02 Nisan 2024

TİKA’dan Afganistan’da 600 Aileye Gıda Paketi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 2024 Ramazan programları çerçevesinde Afganistan’ın batı bölgesinde yer alan Herat, Nimruz, Farah ve Badğis vilayetlerinde yaşayan ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda paketi desteğinde bulundu.

TİKA ve Badğis, Nimruz ve Farah İl Çalışma ve Sosyal İşler Müdürlükleri iş birliğinde, Ramazan ayında başta engelliler, yaşlılar ve kadınlardan oluşan ihtiyaç sahiplerine gıda paketleri ulaştırıldı.

Ramazan ayı vesilesiyle dağıtılan gıda paketleri, ihtiyaç sahibi ailelerin iki aylık temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlandı.

Daha önce güvenlik riskleri nedeniyle yardımların ulaşmadığı bazı yerleşim yerlerine bu sefer 30 tona yakın gıda malzemesi ulaştırıldı.

Bu destek, uzak vilayetlerde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Gıda paketlerini teslim alan ihtiyaç sahipleri, Türk devleti ve milletine teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

TİKA'dan Azerbaycan'daki İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ramazan etkinlikleri kapsamında, Azerbaycan'da 1850 aileye ulaştıracağı gıda kolilerinin dağıtımına başladı. Etkinliğe, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Müsteşarı Gülçin Zeynep Kıvılcım, Azerbaycan Mülteci ve Zorunlu Göçmenlerden Sorumlu Devlet Komitesi Başkan...