Haberler

05 Mart 2024

TİKA’dan Bosna Hersek’te Sosyal Sorumluluk Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) organizasyonuyla, dünyaca ünlü Türk flüt virtüözü olan Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Sanatçısı Doç. Dr. Lelya Bayramoğulları, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da Engelli ve Diğer Kişilerin Sosyal ve Sağlıklı Barınma Merkezi’nde kalan yaşlı ve engellilere dünya klasikleri ve Türk sanatçıların bestelerinden oluşan bir konser verdi.

TİKA tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Dünya Renkleri” adıyla düzenlenen programda Bayramoğulları, dünya klasiklerinden ve Türk sanatçıların bestelerinden oluşan flüt dinletisi sundu. Ayrıca, Boşnakça Sevdalinka eserini de icra eden sanatçı, salondakilerden büyük beğeni topladı.

Bayramoğulları, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, daha önce de Bosna Hersek’e geldiğini ve sosyal sorumluluk çerçevesinde dünyanın birçok yerinde konserler verdiğini söyledi.

Programı gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Bayramoğulları, “Ülkemizi tüm kıtalarda temsil ediyorum. Hangi ülkeye gittiysem oranın en sevilen melodilerini paylaşıyorum. Bu şekilde onlarla aynı dili konuştuğumuzu, aynı şeyi paylaştığımızı belirtmek istiyorum. Katılanlar da bana çok güzel eşlik ettiler, çok mutlu oldum.” dedi.

Saraybosna Kantonu Çalışma, Sosyal Politika, Yerinden Edilmiş Kişiler ve Mülteciler Bakanlığına bağlı Engelli ve Diğer Kişilerin Sosyal ve Sağlıklı Barınma Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, TİKA Bosna Hersek Koordinatörü Erdinç Işık ve yerel yetkililer katıldı.

Sonraki Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fildişi Sahili'ndeki TİKA Projesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İslam İşbirliği Parlamenter Asamblesi (İSİPAB) 18'inci Konferansı'na katılmak üzere geldiği Fildişi Sahili'nde, Grand Bassam şehrindeki Grand Bassam Kız Yetimhanesi’ni ziyaret ederek Türk İşbirliği ve Koordinasyon...