Haberler

23 Şubat 2024

TİKA’dan Etiyopya’da Üreten Kadınlara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Etiyopya’da kadın istihdamına destek olunması amacıyla “Yeniden Kullanılabilir Hijyenik Ped Üretim Projesi”ni hayata geçirdi. Projenin açılış töreninde, Türkiye’nin Etiyopya Büyükelçisi Berk Baran, TİKA Addis Ababa Program Koordinatörü Cengiz Polat, Yetim Çocuklar Bakım Merkezi Müdürü Kemal Abdulhakim ve üretim atölyesinde çalışan kadınlar hazır bulundu.

Atölyede incelemelerde bulunan Büyükelçi Baran, projeye sağladığı desteklerden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

TİKA Addis Ababa Koordinatörü Polat, ise Etiyopya’da kadın istihdamına ve hijyen standartlarının yükseltilmesine yönelik faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

Bugüne kadar Etiyopya’nın farklı bölgelerinde 200’den fazla projeye imza attıklarını aktaran Polat, kadın istihdamı başta olmak üzere sürdürülebilirlik, çevreye duyarlılık, dezavantajlı grupları önceleme, eğitimi merkeze alma, insan ve kalkınma odaklılık gibi kriterleri bünyesinde barındıran atölyenin örnek bir proje olduğunu belirtti.

Ayda 15 bin adet ped üretiminin gerçekleştiği atölyede, yetim gençlere ve kadınlara mesleki eğitimler verilerek istihdamlarına öncelik sağlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA ve TRT İş Birliğiyle Irak Türkmeneli TV Personeline Medya Eğitimleri Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) TRT iş birliğiyle gerçekleştirilen “Medya Teknikleri Eğitim Programı (METEP)” ve “Muhabir Eğitim Programı (MEP)” kapsamında Irak’ın Kerkük kentinde faaliyet gösteren Türkmeneli TV kanalında görevli personele 16-21 Şubat tarihleri...