Haberler

25 Mart 2024

TİKA’dan Kamerun’daki Anne Çocuk Sağlığı Merkezine Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Kamerun’da bulunan Yaounde Merkez Hastanesi bünyesindeki Anne Çocuk Sağlığı Merkezinde gıda paketleri dağıtılarak hazır yemek ikram edildi.

TİKA ve Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya’nın eşi Chantal Biya’nın himayelerinde faaliyet gösteren Chantal Biya Vakfı iş birliğiyle düzenlenen programda, Anne Çocuk Sağlığı Merkezindeki hasta ve hasta yakınları ile yetimhanede bulunan çocuklar için gıda dağıtıldı.

Ayrıca merkezde tedavi gören 1250 kadın ve çocuğa da hazır yemek ikram edildi.

Programa Türkiye’nin Yaounde Büyükelçisi Volkan Işıkçı ve TİKA Yaounde Kordinatör Yardımcısı Melih Çağatay Artunay’ın yanı sıra Chantal Biya Vakfı yetkilileri katıldı.

1994’te kurulan Chantal Biya Vakfı bünyesinde, Anne Çocuk Sağlığı Merkezinin yanı sıra 100 çocuğa ev sahipliği yapan bir yetimhane de mevcut.

Vakıf bünyesinde her gün bine yakın kişiye yemek dağıtılıyor.

Sonraki Haber

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, Arnavutluk’ta TİKA Tarafından Yenilenen Kreşi Ziyaret Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Arnavutluk’taki temasları kapsamında TİKA tarafından tadilatı ve donanımı yapılan kreşi ziyaret edip çocuklara hediyeler verdi. Çevik’e, başkent Tiran’daki 11 No'lu “Kelebekler” kreşini ziyaretinde,...