Haberler

21 Mart 2024

TİKA’dan Karadağ ve Tunus Emniyet Personeline Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Karadağ ve Tunus emniyet personeline yönelik mesleki eğitimler verildi.

TİKA ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde Uluslararası Polis Eğitimleri Projesi kapsamında, Tunus ve Karadağ Emniyet Teşkilatlarında görevli personellere yönelik eğitim programı gerçekleştirildi.

Toplamda 41 personelin katıldığı eğitim programı, Karadağ ve Tunus Emniyet Teşkilatlarında görevli personelin mesleki becerilerini ve yetkinliklerini artırmayı hedefledi.

Eğitim programı kapsamında Karadağ Emniyet Teşkilatında görevli 10 personele Polis Akademisi Başkanlığınca “Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Eğitimi”; Tunus Emniyet Teşkilatında görevli 31 personele ise “Analitik Sistemlerde Analiz İstihbaratı Eğitimi” ve “Uluslararası Organizasyon/Zirve Güvenliği Eğitimi” verildi.

Proje ile Türkiye ile güvenlik iş birliği içerisinde olan ülkelerin emniyet teşkilatları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, özellikle polis eğitim kurumları arasında eşgüdüm ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Sonraki Haber

TİKA, Kudüs’te İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Yardımlarını Ulaştırmaya Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan Ayı’nda Kudüs ve çevresinde yaşayan ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda paketi dağıtımını sürdürdü. İsrail tarafından inşa edilen ve Kudüs'ü bölen "ayrım duvarı", yıllardır Filistinli aileleri ayırarak onların...