Haberler

27 Mart 2024

TİKA’dan Kuzey Makedonya’daki Uluslararası Balkan Üniversitesine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Uluslararası Balkan Üniversitesi bünyesinde, 18 laboratuvar, konferans salonu ve idari birimleri kapsayan Balkan Laboratuvarları bölümüne teknik ekipman desteği sağladı.

Ekipmanların teslim törenine, T.C. Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli, Uluslararası Balkan Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Lütfi Sunar, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Törende söz alan Büyükelçi Ulusoy, Uluslararası Balkan Üniversitesinin Türkiye ile Kuzey Makedonya arasında sadece eğitim ve kültür alanlarında kurumsal iş birliğini temsil etmekle kalmadığını, aynı zamanda iki dost ülke arasındaki bağları her geçen gün güçlendirdiğini belirtti.

TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Tanyeli ise Uluslararası Balkan Üniversitesi ile yıllardır süregelen iş birliğinin son nişanesi olarak üniversite bünyesinde kurulan 18 laboratuvarın teknik altyapısına TİKA olarak destek verdiklerini belirtti. Tanyeli, laboratuvarların eğitim dışında sağlık hizmetleri için de kullanılacağını kaydetti.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan’ın Bereketini Özbekistan’da Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) “Ramazan Programları” kapsamında Özbekistan’da 1400 aileye yaklaşık 22 ton gıda desteğinde bulundu. Temel gıda maddelerinden oluşan paketler düzenlenen törenle Özbekistan’ın 14 vilayetine gönderilmek üzere araçlara yüklendi. Türkiye Cumhuriyeti...