Haberler

01 Nisan 2024

Togo’da 500 Aileye Gıda Paketi, Çocuklara ise Bayramlık Kıyafet Dağıtıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TIKA), Togo’da gerçekleştirdiği Ramazan ayı programları kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi ulaştırdı. Yetim çocuklara ise bayramlık kıyafet desteğinde bulunuldu.

Başkent Lome’de düzenlenen dağıtım törenine, T.C. Lome Büyükelçisi Muteber Kılıç, TİKA yetkilileri, ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar katıldı.

Törende konuşan Lome Büyükelçisi Kılıç, Ramazan ayının paylaşma, kardeşlik ve bereket ayı olduğunu ifade ederek sağladığı desteklerden dolayı TİKA’ya teşekkür etti.

Togo’da faaliyet gösteren “Association pour l’Education et le Developpement du Togo” (A.E.D.T) isimli dernek ile İş birliği yapılarak hayata geçirilen Ramazan yardımı programı kapsamında, ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda paketi, 500 yetim çocuğa ise bayramlık kıyafet seti dağıtıldı.

Sonraki Haber

TİKA, Zanzibar'da “Atölye Mutfağı” Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tanzanya'nın Zanzibar Adası'nda “Atölye Mutfağı” kurdu. Mutfakta gençlere yönelik eğitimler verilecek. Bir sebeple örgün eğitimden ayrı kalmış gençleri, vermiş olduğu eğitimlerle hayata hazırlayan ve onlara meslek edindirmeyi amaçlayan...