Haberler

30 Nisan 2024

TİKA’dan Moğol Çocuklara Müzik Sınıfı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’un  Sühbaatar Belediyesi 248 No’lu Kreşi’nin Müzik Sınıfını modern ekipmanlarla donattı.

Başkent Ulanbator’un çadır mahallesinde bulunan 248 No’lu kreşi 3 sınıfı ile 150 çocuğa eğitim hizmeti sağlanıyor. Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini desteklemek ve çadır mahallesinde yaşayan çocukların eşit eğitim hizmetinden faydalanmasını sağlamak amacıyla TİKA tarafından modern ekipmanla donatılan müzik sınıfı kuruldu.

Sühbaatar Belediyesi 248 No’lu Kreş Müdürü Enhzul Jamyan yaptığı açıklamada, “Bizim çadır mahallesinde yaşayan ailelerin sosyal ve ekonomik gelişimi, şehir merkezine göre çok geride kalmıştır. Kreşimizin bütçesi de yetersiz olduğundan müzik sınıfına malzeme ve ekipman temin edemedik. Bu eksikliğimizi gidermek amacıyla yıl başında TİKA’dan yardım talebinde bulunduk. Çok kısa sürede talebimizi kabul ederek malzeme ve ekipman eksikliğimizi giderdikleri için teşekkür ediyorum. Tüm çocuklarımız ve velilerimiz adına TİKA’ya ve Türk halkına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sonraki Haber

Uluslararası Diş Hekimleri Kongresi TİKA’nın Desteğiyle Karadağ’da Düzenlendi

Karadağ Diş Hekimleri Birliği ev sahipliğinde düzenlenen ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından desteklenen “28. Balkan Diş Hekimleri Kongresi (BaSS)”, Karadağ'ın Budva şehrinde gerçekleştirildi. Bu yılki kongre, bölgedeki diş hekimliği uzmanlarını bir...