Haberler

30 Nisan 2024

Uluslararası Diş Hekimleri Kongresi TİKA’nın Desteğiyle Karadağ’da Düzenlendi

Karadağ Diş Hekimleri Birliği ev sahipliğinde düzenlenen ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından desteklenen “28. Balkan Diş Hekimleri Kongresi (BaSS)”, Karadağ’ın Budva şehrinde gerçekleştirildi.

Bu yılki kongre, bölgedeki diş hekimliği uzmanlarını bir araya getirerek sektördeki son gelişmeleri ele almayı amaçlıyor.

Balkan ülkelerinde diş hekimliği alanında işbirliğini teşvik etmek, bilgi ve deneyim paylaşımını artırmak, bölgesel düzeyde diş hekimliği uygulamalarının standartlarını yükseltmek ve diş sağlığı hizmetlerini iyileştirmek amacıyla düzenlenen Kongre’ye Balkan ülkelerinin yanı sıra birçok Avrupa ülkesinden diş hekimi ve akademisyen katıldı. Türkiye’den katılan 12 diş hekiminin kongreye katılımı TİKA tarafından sağlandı.

11 oturumun ve 100’ün üzerinde seminerin düzenlendiği, ayrıca 106 poster sunumu ve 113 sözlü sunum yapıldığı kongrede; Kong Dijital diş hekimliği, implantoloji, estetik diş hekimliği, endodonti, pedodonti ve periodontoloji gibi konular ele alındı. Kongre aynı zamanda katılımcılara, sektördeki yenilikleri ve en son tedavi yöntemlerini tanıtmak, bilgi paylaşımını artırmak ve mesleki becerileri geliştirme fırsatı sundu.

28. BaSS Diş Hekimleri Kongresi, Karadağ’ın diş hekimliği alanındaki uluslararası konumunu güçlendirmeye yönelik önemli bir adım oluşturuyor. Sektördeki en son gelişmeleri ve teknolojileri ele alan kongre, bölgedeki diş hekimliği pratiğini geliştirmeyi ve hastaların daha iyi bakım almasını hedefliyor.

Sonraki Haber

TİKA İşbirliğinde Afrikalı Uzmanlara Yenilenebilir Enerji Eğitimi Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Endonezya Dışişleri Bakanlığı, Endonezya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, Afrika ülkelerinde yenilenebilir güneş enerjisi alanında çalışan uzmanlara yönelik “Yenilenebilir Güneş Enerjisi Eğitimi”...