Haberler

22 Nisan 2024

TİKA’dan Pakistan’da Yayın Yapan Haber Ajansına Teknik Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’da faaliyet gösteren TürkiyeUrdu Haber Ajansına teknik ekipman desteği sağladı.

Ajansın teknolojik altyapısını güçlendirmek amacıyla yapılan ofis tadilatı ve teknik ekipmanların kurulumu, TİKA tarafından tamamlandı. Bu kapsamda video-grafik sistemleri, mikrofonlar, kameralar gibi stüdyo ve ışık sistemleri yenilendi.

Tamamlanan projenin açılış törenine, T.C. Lahor Başkonsolosu Durmuş Baştuğ, TİKA İslamabad Koordinatörü Muhsin Balcı, TurkiyeUrdu Haber Ajansı Genel Müdürü Muhammed Hasan, Gazeteciler Birliği üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Törende konuşan TurkiyeUrdu Haber Ajansı Genel Müdürü Hasan, Türkiye ve TİKA’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek, güncel haberlerin yanı sıra Pakistan-Türkiye ortak tarihini, kültürünü, değerlerini ve geleneklerini tanıtmak amacıyla alanında uzmanlarla programlar, röportajlar ve belgeseller hazırlanacağını ifade etti.

Türkiye-Urdu Haber Ajansı hakkında

Lahor şehrinde bulunan TürkiyeUrdu Haber Ajansı, ülkemizin gündeminde yer alan turizm, eğitim, ticaret, teknoloji gibi pek çok alana ilişkin haberleri Urduca dilinde yayınlayarak Türkiye ile Pakistan arasında bir köprü görevi üstleniyor.

Türkiye-Urdu Haber Ajansı’nın X Platformunda 650.000, Facebook’ta 440.000, Instagram’da 50.000 ve Youtube’da 20.000’den fazla abonesi bulunuyor. Ajansın haberleri, Pakistan’ın yanı sıra Bangladeş ve Hindistan’da da geniş bir kitleye hitap ediyor.

Sonraki Haber

Kuzey Makedonyalı Çocuklar 23 Nisan’ı Türkiye'de Kutladı

Kuzey Makedonya'nın Üsküp şehrindeki Tefeyyüz İlköğretim Okulunun öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Türkiye'de bulunan kardeşleriyle buluştu. Türkçe eğitim veren Üsküp'ün köklü kurumlarından Tefeyyüz İlköğretim Okulunda öğrenim gören 35 öğrenci ve 9...