Haberler

09 Nisan 2024

TİKA’dan Tacikistan’da İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de iftar programı düzenlendi.

Ramazan ayının dayanışma, paylaşma ve beraberlik duygularının yaşatılması amacıyla TİKA tarafından Duşanbe’de düzenlenen program 120 misafirin katılımıyla gerçekleştirildi.

İftar programına, T.C. Duşanbe Büyükelçisi Umut Acar, Azerbaycan’ın Tacikistan Büyükelçisi Alimirzamin Askerov, Dünya Bankası Tacikistan Ülke Direktörü Ozan Sevimli, uluslararası kuruluş temsilcilerinin yanı sıra bakanlık ve kamu kurum temsilcileri, üniversite rektörleri, gazeteciler ve Tacikistan’da faaliyet gösteren Türk kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Ramazan’ın bereketini Tacikistan halkı ile paylaşıyoruz

TİKA, Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği faaliyetler ile Türkiye ile Tacikistan arasında bereket köprüsü kurarak Tursunzade şehrinde toplam 300 yaşlı ve engelliye yönelik iftar programı düzenledi.

Duşanbe, Hisar, Şehrinav ve Tursunzade şehirlerinde toplam 1000 aileye gıda kolisi ulaştırıldı.

TİKA ve Tacikistan Görme Engelliler Derneği iş birliğinde, Tacikistan’da 1000 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan toplam 22 tonluk gıda dağıtımı yapıldı.

Sonraki Haber

Güney Afrika’da İhtiyaç Sahiplerine 500 Gıda Kolisi Ulaştırıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ramazan’ın bereketini Cape Town’da ihtiyaç sahipleriyle paylaştı. TİKA ve Cape Town’da faaliyet gösteren İslami Kurumu Müslüman Fıkıh Konseyi (Muslim Judicial Council) iş birliğinde gerçekleştirilen program kapsamında, Cape Town’da...