Haberler

13 Mayıs 2024

Uluslararası Teknoloji Transferi Sempozyumu TİKA Desteğiyle Samsun’da Düzenlendi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası 1. Teknoloji Transferi Sempozyumu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle gerçekleştirildi.

Samsun’da bulunan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyumda, temel bilimlerden mühendisliğe, sağlık bilimlerinden sosyal bilimlere kadar birçok alanda teknolojik yeniliklerin dünyaya sunulması ve ticarileşme süreçlerinin kolaylaştırılmasını anlatıldı.

39 ulusal ve 6 uluslararası kurumun katkılarıyla düzenlenen programa, 6 farklı ülkeden 23’ü yabancı olmak üzere toplamda 500 bilim insanı katıldı.

3 gün süren sempozyuma, Malezya Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Datuk Ts. Dr. Ahmad Fauzi Ismail, Endonezya IPB Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Satrıa ve Özbekistan Alfraganus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Makhmudov Muhammadismoil Mukhıtdınovıch davetli konuşmacı olarak katıldı.

Paneller ve konuşmacı sunumlarının yanı sıra hakem değerlendirmeleri sonucunda seçilen 93 tebliğ sözlü olarak paylaşıldı.

Sonraki Haber

Balkan Ülkeleri Kütüphaneler Arası Bilgi-Belge Yönetimi ve İşbirliği Sempozyumu, TİKA Desteğiyle Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği 2. Balkan Ülkeleri Kütüphaneler Arası Bilgi-Belge Yönetimi ve İşbirliği Uluslararası Sempozyumu, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Bartın Üniversitesi, Balkan Kütüphaneler...