Haberler

09 Temmuz 2024

TİKA’dan Venezuela İslam Merkezi’ne Destek

Venezuela’nın Başkenti Karakas’ta bulunan Venezuela İslam Merkezi’nin mescit ve okuluna ait açık alanlar, TİKA tarafından tentelerle kapatılarak sosyal alanlara dönüştürüldü.

Proje kapsamında, mescit, okul öncesi ve lise eğitimi veren Venezuela İslam Koleji arazisinde aşırı yağış ve güneş nedeniyle kullanılamayan açık alanlar kapatılarak öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Açılış töreninde konuşan İslam Birliği İmamı Shaikh Samir Ramzi, Hz. Peygamber’in “Kim ki bir tohum eker de o tohumdan yetişen şeyleri canlılar yerse, bu ekili şey baki kaldığı sürece eken kişi için sevabı sadaka olarak yazılır.” sözünü hatırlatarak, “Bugün TİKA buraya, çocuklarımızın eğitimi için bir tohum ekmiştir, faydalanan herkes Türkiye’yi anacaktır.” diyerek teşekkürlerini iletti.

Venezuela İslam Koleji Müdürü Ahmad Mustafa Taha ise, “Bu proje ile çocuklarımız için daha önce mevcut olmayan sosyal alanlar kazandık. Topluluğumuzun Türkiye Hükümetine ve Türk halkına ciddi bir sempati duyduğunu söylemeliyim. Türkiye’yi İslam halklarının büyük abisi olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Venezuela İslam Birliği, ibadet alanlarının yanı sıra her yaşa yönelik dini programlar, Arapça kursları, Ramazan faaliyetleri, cenaze ve evlilik hizmetleri gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor ve Venezuela müfredatına uygun olarak ana sınıfından liseye kadar eğitim veriyor.

Sonraki Haber

TİKA, Kamboçya'da Kaju Üretimini Destekliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği proje kapsamında, Kamboçya'da faaliyet gösteren Kraya Tarım Kooperatifine ekipman, işbaşı eğitim ve teknoloji transferi sağlandı. TİKA, Kamboçya'da ekonomik üretim altyapılarını geliştirmek için önemli bir projeye imza attı....