Haberler

18 Mart 2024

TİKA’dan Yemen’de İftar Programı

TİKA, Ramazan ayı dolayısıyla Taiz’deki aralarında göçmenlerin ve dezavantajlı grupların da bulunduğu 1000 kişiye iftar yemeği verildi.

Yemen’deki iç savaşın başlangıcı olan Mart 2015’ten bu yana devam eden çatışmalar, birçok insanı evlerinden ederek göç etmeye zorladı. Bu durumdan etkilenen göçmenler, Aden ile San’a arasında dağlık bir bölgede kurulan, Türkiye ile tarihi bağları bulunan Yemen’in en büyük üçüncü kenti Taiz şehrine yerleştiler.

Taiz’de TİKA’nın destekleriyle düzenlenen iftar yemeğine aralarında göçmenlerin ve dezavantajlı grupların da bulunduğu toplam 1000 kişi katıldı. Taiz halkı, TİKA’nın bu iftar programıyla dezavantajlı gruplara ve iç göçmenlere katkı sağladığı için minnettarlıklarını dile getirdi.

Yemen’in geçici başkenti Aden ve Taiz kentlerinde, ramazan ayı boyunca TİKA’nın başlattığı iftar programları devam edecek.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kuzey Makedonya'da Çiftçilere Tarımsal Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kuzey Makedonya’daki çiftçilere seracılık ve tarımsal ekipman desteği sağladı. Kuzey Makedonya’da verimli topraklara ve iklime sahip Kalkandelen-Tearçe, Gostivar, Kırçova, Plasnitsa, Ohri, Ustruga, Negotin, Çaşka, Kumanova-Likova, Vasilevo-Gradaşor ve Konçe...