Haberler

15 Mayıs 2024

TİKA’nın Desteklediği “İŞDEP Özbekistan Girişimcilik Eğitimleri” Tamamlandı

İŞ Dünyası Eğitim Programı kapsamında (İŞDEP) bu yıl ikincisi düzenlenen Girişimcilik Eğitim Programı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğinde düzenlendi.

Özbekistan İstihdam ve Yoksulluğu Önleme Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini yürüten ve KOSGEB’in muadil kurumu olan Özbekistan Mahallabay Çalışma ve Girişimciliği Geliştirme Ajansı’nın 19 personeli KOSGEB uzmanlarından girişimcilik alanında eğitim aldı.

Özbekistan Mahallabay Çalışma ve Girişimciliği Geliştirme Ajansının kurumsal kapasitesinin arttırılması ve Özbekistan’da yerel yönetimlerde yoksulluğun azaltılması ve girişimciliğin geliştirilmesi konusunda görevli olan KOBİ danışmanlarına KOSGEB uzmanlarınca 30 saatlik teorik eğitim verildi.

Eğitim kapsamında ayrıca KOSGEB Ankara Sincan Müdürlüğü, TEKMER ve başarılı KOBİ ziyaretlerini içeren organize saha ziyaretleri de yapıldı.

Sertifika töreni düzenlendi

Girişimcilik eğitimlerini tamamlayan Özbekistan Mahallabay Çalışma ve Girişimciliği Geliştirme Ajansı yöneticileri düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Sertifika töreninde konuşan TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur Tanyeli, TİKA aracılığıyla Türkiye tecrübesinin dost ve kardeş ülkelerle paylaşılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sertifikalarını alan yöneticileri tebrik etti.

KOSGEB AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkan V. Murat Şükrü Soykan, KOSGEB’in KOBİ’lere destek sağlama konusunda 30 yılı aşkın deneyime sahip olduğunu ifade ederek eğitimlerin ikincisini düzenliyor olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Sırbistan’a Gençlik ve Spor Alanında Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), çok sayıda madalyanın yanı sıra 150'den fazla kupa kazanarak Sırbistan’ın Zemun bölgesindeki en başarılı okul olarak seçilen Mihajlo Pupin İlköğretim Okuluna spor malzemeleri temin etti. Belgrad'ın Zemun semtinde bulunan Mihajlo...