Haberler

13 Mart 2024

TİKA’nın Destekleriyle Cezayir’de Düzenlenen “3D Tasarım ve Baskı Eğitimi” Sona Erdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’in Burc el Kifan bölgesinde düzenlenen 3D Tasarım ve Baskı Eğitimi başarıyla tamamlandı. Programa katılan 15 kişi, Forem Burc el-Kifan Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

TİKA Başkan Yardımcısı Rahman Nurdun’un katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Forem Burc el-Kifan Eğitim ve İnovasyon Merkezi, Mesleki Eğitim ve İstihdamı Artırma Programı (MESİP) kapsamında düzenlenen “3D Tasarım ve Baskı Eğitimi” tamamlandı.

Eğitime katılan 15 kişi, Türkiye Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçisi M. Mücahit Küçükyılmaz’ın da katılımıyla gerçekleşen törenle sertifikalarını aldı.

Büyükelçi, merkezin etkin bir şekilde kullanılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’nin 3D tasarım ve baskı konusundaki tecrübesini dost ve kardeş ülkelerle paylaşmaya devam edeceğini vurguladı. Ayrıca, programın düzenlenmesinde emeği geçen TİKA ve FOREM yetkililerine teşekkür etti.

FOREM Başkanı Mustafa Hyati de konuşmasında TİKA’ya teşekkür ederek benzer eğitim programlarının devam etmesini temenni etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da Meslek Edindirme Kurslarına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Badğis vilayetinde Çalışma ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren meslek edindirme kurslarına ekipman desteği sağlandı. Afganistan’ın batı bölgesinde yer alan Badğis vilayetinde meslek edindirme eğitimine...