Haberler

29 Nisan 2024

TİKA’nın Destekleriyle Düzenlenen “Bakü Uluslararası Turizm Fuarı” Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleri ile Global Sağlık Platformu organizasyonunda Azerbaycan’da düzenlenen “Bakü Uluslararası Turizm Fuarı” tamamlandı.

TİKA’nın destekleriyle başkent Bakü’de, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Romanya, Rusya, Kuveyt ve Gürcistan sağlık sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği fuar sağlık turizmi sektöründe yeni iş birliklerinin kurulmasına ve katılımcı ülkelerde sunulan sağlık hizmetleri kalitesinin arttırılmasını hedefliyor.

Bakü Uluslararası Turizm Fuarı’nın açılış töreni, Azerbaycan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milletvekilleri, TİKA Azerbaycan PKO Koordinatörü, T.C. Bakü Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri, Global Sağlık Platformu Başkanı, Azerbaycan Devlet Turizm Ajansı ile T.C. Ticaret Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İki gün boyunca devam eden fuar kapsamında “Uluslararası Sağlık Turizmi Platformlarında Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü”, “Azerbaycan Yeni Sağlık Turizmi Destinasyonu”, “Ülkeye Gelen Hastalara Yönelik Sağlık Turizminin Geliştirilmesi-Stratejik Araçlar”, “Sağlık Turizminde Yeni Gelişmeler ve Pazarlama” konularında sunumların gerçekleştirildi.

Bakü Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı kapsamında ayrıca Türkiye’nin sağlık hizmetleri sektöründeki yetişmiş kalifiye uzman gücü, son teknoloji ile donatılmış şehir hastaneleri ve sağlıkta her türlü AR-GE çalışmasını yapabilecek laboratuvarları ile markalaşan sağlık hizmet standartlarının, Türk dünyası ülkelerinde de sağlanabilmesi için fizibilite çalışmalarına temel olacak uluslararası B2B görüşmeleri de yapıldı.

Sonraki Haber

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü İş Birliğinde Ekvador’da Düzenlenen “Uluslararası Polis Eğitimi” Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) iş birliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında Ekvador Polis Teşkilatı mensuplarına “Terörle Mücadele Temel Eğitimi” verildi. TİKA ve EGM...