Haberler

05 Nisan 2024

TİKA’nın İftar Sofrası Gambiya’da Öğrenciler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Gambiya Yüksek İslam Konseyi iş birliğinde, konseyin Kanifing bölgesinde yer alan merkezinde 200 medrese öğrencisi için iftar programı düzenlendi.

İftara, T.C. Banjul Büyükelçisi F. Türker Oba, TİKA Banjul Koordinatörü Şule Bayar, Gambiya Yüksek İslam Konseyi Başkanı Essa Darboe, imamlar ve medrese öğrencileri katıldı.

Gambiya Yüksek İslam Konseyi Başkanı Darboe, TİKA ile güçlü bir iş birliklerinin bulunduğunu belirterek bu yıl medrese öğrencileri için düzenlenen iftar programı vesilesiyle Türkiye’ye ve Türk halkına teşekkürlerini iletti.

TİKA Banjul Koordinatörü Bayar ise paylaşmanın Türk kültürünün temel değerlerinden biri olduğunu hatırlatarak bu kutsal Ramazan ayında Gambiya’daki kardeşlerimizle birlikte iftar sofrasını paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden iftar programı dualarla son buldu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Arakanlı Çocuklara Bayram Hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrinde bulunan sığınmacı kampında daha önce inşa edilen ancak bu sene başında meydana gelen yangın felaketinde kullanılamayacak derecede hasar alan oyun parkı yenilenerek kullanıma açıldı....