Haberler

27 Mart 2024

TİKA’nın İftar Sofrası Nijerli Yetimler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Maarif Vakfı (TMV) iş birliğinde Nijer’de iftar programı düzenlendi.

Nijer’de faaliyet gösteren Türk kurum ve kuruluşları, TİKA’nın başkent Niamey’deki proje ortakları ve Nijerli bürokratlar TİKA ve TMV iş birliğinde düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Niamey çevresindeki yetimhanelerde kalan çocukların da katılım sağladığı iftar programı, Ramazan ayında geleneksel olarak Niamey’de düzenleniyor.

Nijer-Türkiye Dostluk Okullarında eğitim gören öğrenciler tarafından sema ve ilahi gösterilerinin sunulduğu program, 300 yetim ve 800’e yakın misafirin katılımıyla gerçekleştirildi.

İftar programına, T.C. Niamey Büyükelçisi Özgür Çınar, Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Ahmet Emre Bilgili, TİKA Niamey Koordinatörü Tanju Polat ve TMV Nijer Temsilcisi İbrahim Duman katıldı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Kuzey Makedonya'daki Uluslararası Balkan Üniversitesine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Uluslararası Balkan Üniversitesi bünyesinde, 18 laboratuvar, konferans salonu ve idari birimleri kapsayan Balkan Laboratuvarları bölümüne teknik ekipman desteği sağladı. Ekipmanların teslim törenine, T.C. Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, TİKA...