Haberler

25 Mart 2024

TİKA’nın Ramazan Gıda Paketleri Hırvatistan’da İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaştırılıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı boyunca Hırvatistan’da yaşayan ihtiyaç sahibi 1000 aileye ulaştırılacak gıda paketlerinin dağıtımına başlandı.

TİKA tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında, Hırvatistan genelinde, hiçbir etnik veya dini mensubiyet ayrımı yapmaksızın, yalnızca ihtiyaç temelinde paylaşma ve yardımlaşma kültürümüzü yansıtan faaliyetler düzenleniyor.

2024 yılında gerçekleştirilen program kapsamında, Hırvatistan’da 2020 yılında meydana gelen depremlerden sonra devlet tarafından özel statü verilen Sisak ve Petrinja şehirleri ile yine devletin sosyo-ekonomik bakımdan en çok desteğe ihtiyaç duyan şehirler arasında belirlediği Gunja, Vojnic, Cetingrad, Siroka Rijeka ve Bogovolja ile nüfus yoğunluğu itibariyle Zagreb şehirleri gıda dağıtımı projesine dahil edildi.

Gıda paketi dağıtımlarının ilk aşaması, TİKA, Vojnic Belediyesi, Cetingrad Belediyesi, Siroka Rijeka Evde Bakım Merkezi, Bogovolja Camii Yardımlaşma Derneği, Zagreb Camii Zirat Yardımlaşma Derneği, Zagreb Aziz Padovalı Kilisesi Aşevi ve Zagreb Boşnak Ulusal Azınlık Konseyi iş birliğinde 600 aileye 11 ton gıda yardımı yapılarak tamamlandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kamerun’daki Anne Çocuk Sağlığı Merkezine Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “Ramazan Programları” kapsamında Kamerun'da bulunan Yaounde Merkez Hastanesi bünyesindeki Anne Çocuk Sağlığı Merkezinde gıda paketleri dağıtılarak hazır yemek ikram edildi. TİKA ve Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya’nın...