Haberler

07 Mart 2024

Türkiye ve Bosna Hersek Özel Eğitim Alanındaki Tecrübelerini Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde, Türkiye ve Bosna Hersek arasında özel eğitim alanındaki tecrübelerin paylaşılması amacıyla İstanbul’da bir program düzenlendi.

Bosna Hersek’in 6 kantonunda yer alan 15 merkezden toplam 20 özel eğitim uzmanının katıldığı tecrübe paylaşım programı kapsamında, Bosna Hersek’ten gelen misafirler İstanbul’daki özel eğitim kurumlarını, BİLSEM ve ARGEM’lerin de yer aldığı 12 farklı merkezi ziyaret ederek atölye çalışmalarına, çeşitli görüşmelere ve toplantılara katıldı.

Misafirlere özel yetenekli bireylerin eğitimine yönelik Türkiye’deki uygulamalar aktarılarak bu alandaki çalışmalar tanıtıldı.

2017 yılında TİKA, Bosna Hersek Federasyon Entitesi, Eğitim ve Bilim Bakanlığı ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde başlatılan “Özel Eğitimde Türkiye-Balkanlar Tecrübe Paylaşımı, Engelimi Türkiye İle Aşıyorum” projesi kapsamında bugüne dek düzenli olarak tecrübe paylaşım programları gerçekleştirilerek, Bosna Hersek’teki birçok özel eğitim okulunda özel eğitim sınıfı ve atölye kurulumu gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

Sırbistan'daki Cerrahi Kliniğe"TİKA Ameliyat Odası" Kuruldu

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan KBC Zvezdara Nikola Spasiç Cerrahi Kliniğinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ameliyat odası kuruldu. Belgrad’da 1935 yılından bu yana hizmet veren KBC Zvezdara Nikola Spasiç Cerrahi Kliniği genel...